Londra’dan Singapur’a giden uçak şiddetli türbülansa girdi: 1 ölü, 30 yaralı

Londra’dan Singapur’a giden uçakta, şiddetli türbülans sonucu 1 yolcu hayatını kaybetti.

Singapore Airlines tarafından işletilen Boeing 777 uçağı 211 yolcu ve 18 mürettebat ile İngiltere’den havalandı. Ancak uçak hava sahasına girerken aşırı tropikal fırtınalar nedeniyle şiddetli türbülans yaşadı. Bangkok’taki Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı’na yönlendirilen uçak, acil iniş yaptı.

30 YOLCU YARALANDI

Ekipler uçaktaki yolculara acil müdahalede bulundu. Yerel medyaya göre, bir yolcu hayatını kaybetti ve yaklaşık 30 yolcu yaralandı. Olayda hayatını kaybeden kişinin nereli olduğu henüz belirlenemedi.

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Singapore Airlines, sosyal medyada yaptığı açıklamada acil inişi ve bir yolcunun hayatını kaybettiğini doğruladı. Açıklamada, “20 Mayıs 2024’te Londra (Heathrow) – Singapur seferini yapan Singapore Airlines uçuşu, yolculuk sırasında şiddetli türbülansla karşılaştı. Uçak Bangkok’a yönlendirildi ve yerel saatle 15.45’te iniş yaptı. Uçakta yaralanmalar yaşandı ve 1 kişi hayatını kaybetti. Toplamda 211 yolcu ve 18 mürettebat bulunuyordu” denildi.

Hayatını kaybeden kişinin ailesine taziyelerini ileten şirket, “Önceliğimiz, uçaktaki tüm yolculara ve mürettebata mümkün olan tüm yardımı sağlamaktır. Gerekli tıbbi yardımı sağlamak için Tayland’daki yerel yetkililerle birlikte çalışıyoruz ve ihtiyaç duyulan ek yardımı sağlamak için Bangkok’a bir ekip gönderiyoruz” açıklamasını ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir